Şirin Plastik
Kataloğu indirmek için tıklayınız
IML - Kalıp içi Etiketleme
IML - Kalıp içi Etiketleme

Ambalajın müşteri üzerinde bıraktığı izlenim, ürünün müşteri tarafından benimsenmesinde ve görsel hafızaya alınarak hatırlanmasında önemli rol oynamaktadır. Şirin Plastik, güçlü marka imajını ürün ambalajlarına yansıtarak görsel kaliteye ulaşmayı hedefleyen kurumsal müşterilerine, kalıp içi etiketleme (IML) teknolojisi ile hizmet verebilmektedir.

Kalıp içi etiketleme (IML - In Mould Labeling) sistemi, gelişen teknolojinin plastik ambalaj sektörüne getirdiği yeniliklerden biridir. Bu sayede ambalajınızı, fotoğraf kalitesindeki yüksek çözünürlüklü görsel imajlarla renklendirerek ürününüzü ön plana çıkarabilir, kurumsal kimliğiniz ve marka imajınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Renkli Kova veya Kapak

Plastik ambalajın renk ve şekil başta olmak üzere tüm görsel özelliklerinin, firma kurumsal kimliğine, firma logosuna ve kullanılacak etikete olan uyumu, ürünlerin satışını etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

IML uygulamasına göre daha az maliyetli olan bu sistemde, müşterilerin tercihine göre kova ve kapaklarda aynı veya farklı renkler tercih edilebilmektedir. Müşteriler istediği rengi “Pantone” koduyla firmamıza bildirerek ambalaj ebatlarına göre belirlenmiş minimum sipariş miktarlarında, istediği renkte gövde ve kapak siparişi verebilmektedir. Bu sayede farklı ürün gruplarındaki malzemeleriniz, hem siz hem de müşterileriniz tarafından kolaylıkla ayırt edilebilmektedir.